Tam je stín, tam fouká a tam je zase daleko. To jsou problémy, na které můžeme narazit při hledání vhodného místa pro náš skleník. Jak nad nimi vyzrát a co všechno si hlídat, najdete v našem novém videu.
Kdyby někdo schoval svůj nový skleník do stínu za domem, těžko by v něm asi něco vypěstoval. Ač je tohle hraniční případ, který by snad žádného zahrádkáře nenapadl, je téma správného umístění skleníku záludné i v dalších ohledech. V tomto videu se dozvíte vše, co potřebujete vědět, abyste při umisťování skleníku neudělali chybu. Zároveň se můžete těšit na představení našeho nového projektu, který bude vznikat ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze.
Byly tyto rady přínosné? Pokud ano, tak neváhejte a dejte našemu kanálu odběr, ať vám neuniknou další rady, tipy a recenze. Video můžete ocenit i tlačítkem „to se mi líbí“ a v komentářích máte prostor na to se nás zeptat na další témata nebo navrhnout, o čem chcete, abychom natočili příští video.
Skleník roku 2023, bestseller a konfigurovatelný univerzál s širokou sadou doplňků, ergonomických detailů a rozšíření, který ve své plné výbavě bez problému odolá i horskému podnebí.
Video bylo zveřejněno 4. dubna 2023 na YouTube kanále Buildex. Společnost BUILDEX GROUP s.r.o. je výhradním vlastníkem.
Hledáte příslušenství k produktům ve vašem košíku?
Je vám k dispozici v této nabídce.
Diskuze
Uff, děkuju, moc jste mi pomohli :-)
Dobrý den, to rádi slyšíme. Ať to roste! :)
Takže můžou otočený i sever-jih a východ-západ, jen záleží kdy to člověk chce primárně využívat?
Dobrý den,
Zejména u malých skleníků (např.. 2 x 2,5 m) je to opravdu jedno. U těch delších je ideální je orientovat směrem od východu na západ, abyste i v přechodových obdobích na začátku jara a konci podzimu měli (i při nižší oběžné dráze slunce) dostatek světla po celý den. Pokud vám jde ale pouze o využívání v letních měsících, tak lze zvolit i orientaci jih-sever.